Arzu KANTAY

MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1970 İstanbul Doğumludur. İlk ve Orta eğitimi FMV Işık Okullarında, Yüksek Ögreninimini Y.T.Ü Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü,

Yüksek Lisans programını ise İ.Ü. İşletme Fakültesi Finansal Kurumlar Yönetimi konusunda tamamlamış, ileriki dönemde A.Ü. AÖF Dış Ticaret Bölümünü bitirmiştir.

1994 yılından bu yana firma bünyesinde çeşitli kademelerde çalışmış olan Arzu Kantay halen Sarbak Metal’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Dış Ticaret Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Sarbak Metal’in 5 kıtaya 30 yıla yakın bir zamandır sürekli artan bir hacim grafiği ile ihracatına yön verirken, eğitim, çevre ve sürdürülebilirlik konularının da kurum içi ve sektörde gelişmesini destekleyici faaliyetlerde bulunmaktadır.

Pirinç çubuk ve profilleri üreticilerini yurtdışında tanıtmak, sektörü geliştirmek için uzun yıllardır çeşitli STK’larda çalışmalar yapan Arzu Kantay, halen İSO 38. Meslek Komitesi üyeliği, İstanbul Bakır ve Pirinç Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcılığı, Avrupa Bakır Alaşımları Külçe Üreticileri Birliği OECAM ve IWCC Uluslararası Bakır Alaşımları Çubuk Üreticileri Birliği üyelikleri görevlerini sürdürmektedir