Kurucularımız Hakkında


Merhum Andon Arakelyan

Vakıf Kurucu Başkanı

Onursal Başkan

1941 İstanbul Doğumluyum. 1953 yılında iş hayatıma muslukçu çırağı olarak başladım.

1960 yılında musluk ve vana imalatı işine başladım, 1964 yılında musluk ve vana imalatını tasfiye edip imalatçılara pirinç malzeme ve ara mamul satışına devam ettim. 1973-1976 yılları arasında pirinç çubuk imalatı temelini oluşturdum. 1976 yılında Hadımköy’de Sarbak Metal Ticari ve Sanayi Anonim Şirketi’ni kurdum. 2002 Yılında Fabrikayı Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesin'e taşıdım. Bu taşınma teknolojimizi yenileme ve kurumsallaşma adına ilk adımlarımıza vesile oldu. Şu an son teknolojik makinalarla donatılmış modern bir fabrika olduk.

Hiçbir zaman bahanelerin ardına sığınmadan, daima doğru ve gerçeklerle öncellikli hedeflerime ulaşmaya çalıştım ve sınıf farkı gözetmedim. Her zaman bir olduk, önce insan dedik. Dertlerimiz ve sıkıntılarımız Sarbak Metal ailesinin içinde çare buldu.


>

Meliha Halıgür

Vakıf Kurucusu

Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı

 

1956 Düzce doğumluyum, İlk,Orta,Lise eğitimini İstanbul da tamamladıktan sonra genç yaşımda çalışma hayatıma 1976 yılında Sn. Andon Arakelyan’ın yanında başladım. Sn. Andon Arakelyan benim için ailemden sonra hocam ve örnek aldığım kişidir. Saygıyı ve sevginin hoşgörüsünü, adalet ve eşitliği kendisinden öğrendim. Sarbak Metal Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi’nin kuruluş aşamasında kendisi ile birlikte bulundum. Halen şirketin Genel Müdürlüğü’nü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'nı 1976'dan beri birlikte çalışarak yürütmekteyim. Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfının kurucularındanım.